
Кубок європейських чемпіонів 1961/1962
Фаворити: «Реал», «Бенфіка», «Ювентус», «Тоттенхем»
На старт вийшли 29 команд. Новий рекорд змагання.
1/16 фіналу
На першому етапі експерти відзначали дуель «Реалу» та угорського «Вашаша». Пам'ятали їх півфінал у 1958 році. Нажаль команда з Будапешту і цього разу не здатна була чинити якийсь опір. Хоча ажіотаж навколо цих матчів був шалений. Особливо в Угорщині. Зрозуміло, що Пушкаш не приїхав. Та й без нього «Реал» впорався.
Польський «Гурнік» на початок другого тайму набив одразу чотири м'ячі «Тоттенхему». Та на цьому польські "гірники" зупинилися. Отримали ще до кінця матчу два в свої ворота, а в Лондоні і ще вісім! В ті часи контраст між домашніми і виїздними матчами був значно помітніший ніж зараз. Плюс інформації про гру суперників було обмаль.
Фіналіст минулорічного фіналу Кубку володарів кубків «Рейнджерс» двічі по 3:2 обіграв «Монако».
1/8 фіналу
На цій стадії всі фаворити виграли впевнено. Можливо хтось очікував, що «Фейєноорд» зможе дати бій «Тоттенхему». Але найкращі часи нідерландського футболу були ще попереду.
1/4 фіналу

Перше серйозне протистояння трапилось у ¼. В Турині гол Ді Стефано приніс мінімальну перемогу Мадриду. Але в «старої сеньйори» був свій «золотий» аргентинець Сіворі, який шокував публіку «вершкових». Третій матч призначили зіграти в Парижі. Знову забив Сіворі, але «Реал» цього разу забив три.

Кілька слів треба сказати про "бішаного головастика" Омара Сіворі. Володар "Золотого м'яча" 1961 року. Це були зіркові часи італо-аргентинця. Він був дуже схожим на Марадону. Здатен був самотужки вирішувати долю матчу.
«Бенфіка» дозволила собі навіть програти 1:3 в Нюрнберзі, бо була дуже впевнена у своїх силах. Реванш – 6:0! Ось так тоді грали «орли».
«Тоттенхем» знову програв на виїзді, але впевнено реваншувався вдома .
І лише «Рейнджерс», дещо неочікувано, вибув зі змагання. Ну вже занадто багато пропустили у Льєжі (давня виїздна хвороба шотландців) – 1:4.
1/2 фіналу
«Бенфіка» отримала справжній опір лише у ½. Мінімально здолавши «Тоттенхем» – 3:1 і 1:2. Відзначу, що "Тоттенхем" тих часів був дійсно одним з найкращих в Європі. І якби на його шляху не опинилася та велика "Бенфіка" він також мав всі шанси здобути трофей.
У складі чемпіонів Англії виділявся Джиммі Грівз, який з молодих літ відзначився неабияким бомбардирським хистом.

Є в мережі досить гарний запис матчу фіналу Кубку Англії 1962 року, за участю "Тоттенхема" (з коментарями Дмитра Джулая та Артема Франкова). Раджу подивитися.
Португальці готувались до першої зустрічі з «Реалом». «Королі» розім'ялись у ½ на бельгійцях. Для «Стандарда» вже сама участь у півфіналі розглядалася як успіх.
Фінал

Олімпійський стадіон в Амстердамі цього разу приймав головний матч. І навіть другий в кар'єрі хет-трик Пушкаша у фінальному матчі (рекорд на всі часи) не допоміг «Реалу». Як і рік тому португальці продемонстрували свій атакуючий потенціал - 5:3! Неймовірна гра! Шоу від найсильніших. Новий європейський король переміг.

Після фіналу Кубку європейських чемпіонів 1962 року Гуттманн, як повідомляється, звернувся до ради директорів «Бенфіки» з проханням про підвищення зарплати. Однак, незважаючи на успіх, який він приніс клубу, йому відмовили. Покидаючи «Бенфіку», він нібито прокляв клуб, заявивши: «Жодного разу через сто років «Бенфіка» більше ніколи не стане чемпіоном Європи».
Після цього «Бенфіка» вісім разів грала у фіналах європейських кубків і програла всі вісім (1962/63, 1964/65, 1967/68, 1982/83, 1987/88, 1989/90, 2012/13, 2013/14).
Зірками того розіграшу стали: Ді Стефано, Пушкаш, Техада (каталонець був списаний «Барселоною»), Еусебіо, Агуаш, Колуна ( «Бенфіка» ), Джиммі Грівз, Боббі Сміт, Бленчфлауер ( «Тоттенхем» ), Омар Сіворі ( «Ювентус» ), Штрель ( легенда «Нюрнбергу» ).
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости